Kontakt


ul. Sikorskiego 19, 10-088 Olsztyn

89 537 08 75
604 113 541, 882 040 050

saunahurt@saunahurt.pl

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami Saunahurt? Podaj swój adres i zapisz się na newsletter.

Spalona Savu Sauna

sauna savu
sauna savusauna savusauna savusauna savusauna savusauna savu
Zapytacie pewnie jak to - spalona sauna? Nie dość, że spalona to czy jeszcze można ją sprzedać i zarobić? Czy znajdzie się ktoś taki, kto chciałby kupić spaloną saunę? Przecież to nie rozbity samochód, który jeszcze można wyklepać i naprawić.

OK już wyjaśniam o co dokładnie chodzi. Otóż, czterech młodych projektantów o otwartych umysłach, a także z kilkuletnim doświadczeniem budowlanym wpadło na taki pomysł, aby drewnianą saunę spalić. A ściślej mówiąc, aby posłużyć się ogniem jak narzędziem i wykorzystując jego niszczącą siłę uzyskać nietypową strukturę drewna. Można pomyśleć, że nie ma nic w tym nietypowego. Od dawna przecież znana jest metoda opalania drewna i późniejszego szczotkowania w celu uzyskania efektu postarzenia. OK zgadza się, ale to jest tylko samo opalanie bez szczotkowania.

 
 

Patrząc na to drewno ma się wrażenie jakby ta sauna ocalała z pożaru. Spaliła się troszeczkę na zewnątrz, a w środku jest OK ? Nie, nie w środku także jest przypalana - prócz podłogi i ławek - następnie wyszczotkowana i umyta natychmiast po spaleniu. Jest to stara metoda zabezpieczania drewna przed gniciem i szkodnikami. Metoda ta stosowana była od setek lat w Japonii i nosi nazwę Shou-Sugi-Ban. Uzyskana w ten sposób powierzchnia podobno nie plami, a w czasie rozgrzania sauny wydziela przyjemną woń.

Pomysł odważny i bardzo ciekawy. Nie powiem, że godny naśladowania. Na pewno dla odważnych. I nie chodzi mi tu o to, że sauna przy jej wykańczaniu może niechcący się spalić. Po prostu trzeba mieć odwagę aby przyjąć i zaakceptować taki rodzaj wykończenia na zewnątrz. Pewnie się zastanawiacie, ile może kosztować taka sauna?
Sauna wykonywana jest tylko na zamówienie i kosztuje uwaga : 10 403 euro + VAT
Zamawiasz i masz.
Czy znajdzie się klient w Polsce na taki rodzaj wykończenia sauny?
Może masz swoje zdanie na ten temat?
Napisz co myślisz. Podziel się opinią.Źródło artykułu:http://www.saunasavu.com/
                                http://www.fyra.fi/things/2011/11/Czytaj inne artykuły z tej kategorii

wróć

Prowadzimy sprzedaż pełnego asortymentu poniższych firm

Tagi